28081
Makedonya Askeri Hangar Uzay Çatı Uygulamamız
Kırıkkale Kolin Çelik Çatı Uygulamamız
Tokat 2700 m2 Uzay Çatı Uygulaması
Çelik Çatı Uygulamaları
Sandwich Panel Kaplama
Demonte Prefabrik Uygulamaları
Polikarbon Uygulamaları
Mühendislik Hizmetleri
Uzay Çatı Uygulamaları

Kalite Yönetim

Kalite Yönetim
Türkiye'de Sandviç Panel pazarının lideri olan firmamız: Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede sağlanmasına yönelik, yetkin bayi ağıyla tasarım aşamasından başlayarak üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçleri kapsayan, her faaliyetin etkilerini izleyen ve sonuçlara göre sürekli iyileştirme hedefleyen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesini 2006 yılında almaya hak kazanmıştır. Ayrıca, Toplam Kalite Yönetim Sistemi temelinde ve harmonize edilmiş TS EN 14509/AC:2009 standardına göre; Üretimde kullanılacak hammaddeden proses adımlarına ve malzemenin sevkine kadar tüm kalite kontrollerin firmamızda sağlandığını ifade eden TS EN 14509/AC:2009-Fabrikada İmal Edilen-Kendini Taşıyan Çift Yüzeyli Metal Kaplama Yalıtım Panelleri-TSE Uygunluk Belgesi 'ni 2010 yılında alınmıştır.
 
KALİTE KONTROL TESTLERİ
 
Müşteri istek ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayabilmek amacıyla: , ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile bütünleştirilmiş olan TS EN 14509:2009 standardı çerçevesinde hammaddelerin temin edildiği tedarikçiden başlayarak; hammadde girdi kontrolünden paketleme-sevk aşamasına kadar tüm faaliyetlerini kontrol altına almıştır. Ürün çıktısını etkileyen en önemli faktör olan hammaddenin, teknik şartnamelere uygun ve kalite sürekliliği sağlanabilecek temellere sahip olmasını sağlamak amacıyla; tedarikçilerimiz belirlenmiş olan periyotlarda denetime tabi tutulmakta ve ürün kalitesi, tedarik süresi, teknik destek, iyileştirme çalışmaları vb. konularda değerlendirilmektedir. Proseste kalite kontrol işlemleri, Giriş, Proses ve Ürün Kalite Kontrolleri olarak 3 bölümde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca müşterilerimizden gelen geri bildirimler, işletme içerisindeki düzeltici/önleyici faaliyetler, temel amacımız olan Sürekli İyileştirme'ye en önemli girdi olmaktadır. TS EN 14509:2009 standardına göre, yeni bir ürün piyasaya verilmeden önce Tip Testleri (ITT) (Yüzey mekanik özellikler, kesme dayanımı ve kayma modülü, basınç dayanımı ve modülü, çekme dayanımı, sünme, merkezi mesnet üzerinde eğilme momenti kapasitesi, yangına tepki vb.) tabi tutulmaktadır. Gerek kendi laboratuvarımızda gerekse şirket dışı laboratuvarlarda Ar-Ge ve aşağıda belirtilen kalite kontrol çalışmalarını gerçekleştirmektedir.
 
1. GİRİŞ KALİTE KONTROL TESTLERİ
 
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi gereklerine göre, üretimin gereği olan hammaddelerin teknik şartnamelerinin hazırlanması, Onaylı Tedarikçilerin belirlenmesi, performanslarının takibi ile satınalma süreci başlamaktadır. Üretimde kullanılacak olan hammadde / sarf malzemelerin kontrolleri, Ulusal ve Uluslararası standartlar temel alınarak yapılmaktadır. Teknik şartnamelere, Ulusal ve Uluslararası standartlar uygun olmayan hammadde, sarf malzemeler üretime alınmadan kontrol edilmekte, proses başında uygunsuz malzemelerin üretime girmesi engellenerek kalitenin sürekliliği sağlanmaktadır.
 
2. PROSES KALİTE KONTROL TESTLERİ
 
Ürünlerimiz, en son teknoloji ve üretim parametreleri operatör tarafından kontrol edilebilecek digital sisteme sahip sürekli hatta üretilmektedir. Üretim aşamalarındaki ürün kalite kontrol işlemleri, ürün bazında Kalite Planları/Ürün Reçeteleri tanımlanmıştır. Kalite planlarında belirtilen ulusal veya uluslararası standartlar, kontrol periyodu, yöntemler, cihazlar (kalibrasyonlu), kritik değerler-parametreler vb. dikkate alınarak yetkin personel tarafından kalite kontrol işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kontroller sonrasında elde edilen ölçüm değerleri, tolerans değerleri ile karşılaştırılarak kayıt altına alınmaktadır. Bu değerler istatistiksel olarak değerlendirilmekte ve iyileştirmelerde, hedeflerin belirlenmesinde baz olarak alınmaktadır.
 
3. ÜRÜN KALİTE KONTROL TESTLERİ
 
Ürünlerimiz son kullanım yerine bağlı olarak ürün/sipariş bazında ulusal ve uluslararası ürün standartlarının belirlediği sıklıkta ve sürelerde testlere tabi tutulmaktadır. Test sonuçları toleranslar dahilinde değerlendirilip uygunluğu doğrultusunda, ürünlerimiz talep edilen paketleme tiplerine göre paketlenmektedir. Müşterilerimize bilgi olması amacıyla, paketleme sırasında her pakete Taşıma, Depolama ve Montaj Koşulları dokümanı eklenmektedir.

Sosyal Ağlar