28081
Makedonya Askeri Hangar Uzay Çatı Uygulamamız
Kırıkkale Kolin Çelik Çatı Uygulamamız
Tokat 2700 m2 Uzay Çatı Uygulaması
Çelik Çatı Uygulamaları
Sandwich Panel Kaplama
Demonte Prefabrik Uygulamaları
Polikarbon Uygulamaları
Mühendislik Hizmetleri
Uzay Çatı Uygulamaları

Kenet Kaplama

Kenetleme Yöntemleri
 
Alternatiflerine oranla sahip olduğu çağdaş ve estetik görünüm, pratik uygulama ve fiyat avantajları gibi özelliklerinden dolayı kenet çatı sistemleri çoğu insan tarafından güvenle tercih edilmektedir.metal kenet çatı sistemleri günümüzde yapı sektörünün vazgeçilmez alternatiflerinden biridir.
 
Metal kenet çatısı sistemleri konutları, villalar, oteller, fabrikalar, üretim ve depolama tesisleri, alışveriş merkezleri, dinlenme tesisleri, eğitim kurumları, askeri amaçlı yapılar ve prefabrik yapılar gibi geniş bir kullanım yelpazesinde uygulanmaktadır.üretim kolaylığı ile zamandan tasarrufu ve istenilen ebatlarda firesiz maliyeti, özel kenetleme formlarıyla yalıtım garantisi ve su sızması gibi bir olasılığı da ortadan kaldırması ile kullanıcıların yıllarca rahat etmesini sağlamaktadır.metal kenet çatı sistemleri, panel birleşme noktalarında oluşturduğu deliksiz, eksiz ve düzgün yüzey ile yapılara estetik bir görünüm de kazandırır.
 
Metal kenet çatı sistemleri; panellerde kenet sistem sonucu bağlanmasıyla oluşan küçük kirişlerle, çatıda ek bir yapısal mukavemet sağlarken, çatının taşıyıcılık kapasitesini de arttırmaktadır.bu yapısal mukavemet, çatıda biriken kar yüküne karşı dayanıklılığı da büyük oranda arttırır.metal kenet çatı sistemleri boyalı galvaniz saç, alüminyum, çinko malzemelerinden imal edilmesi, ürünün doğa şartlarından etkilenmesini de iki kez engellemektedir.sistem, ürünün ham maddesi olan saca rutubet, aşınım, kimyasal reaksiyon, korozyon ve yaşlanmaya karşı dayanıklılık sağlamaktadır.
 
Kenetli metal çatı sistemi ahşap, çelik konstrüksiyon, betonarme kafes sistemler için uzun metrajlı çatı panellerinin eksiz ve hızlı montajına olanak sağlamaktadır.metallerin istenilen ebat ve kenet formuna dönüştürülmesi, özel kenetli panel makinaları ile montaj mahalinde yani şantiyelerde yapılmaktadır.
 
Kenetlerin çatıda mahyadan, saçağa kadar tek parçadan oluşturulabilmesi, çatının genel görünümünde ortaya çıkan gölge ve doku çizgileri ile yapıya estetik ve modern bir görünüm sağlamaktadır.özellikle kubbeli veya tonoz eğimli çatılarda isteneni standart bir bütünlük içinde vermektedir.
 
Kenet çatı sistemlerinde birleşme detaylarının pratik uygulama özellikleri, montaj kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan verir.sistemi oluşturan diğer kaplama malzemelerinin de hafif olması nakliye ve çatı alt konstrüksiyon malzemelerinden tasarruf edilmesine imkan verirken, sistemin bu benzersiz özellikleri kullanıcıların işçilik ve montaj süresinden de artı kazanç elde etmesini sağlar.panellerin üretim ve montaj süresinin çok kısa olması, istenilen boylarda üretilmesinden dolayı firenin minimuma indirilmesi gibi özellikler, metal kenetli çatı sistemlerinin diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik olmasını sağlamaktadır.
 
Teknoloji, mükemmel işçilik ve çağdaş tasarımı tek bir üründe buluşturan botek grup kenet çatı sistemleri ile yarının yaşam tarzına yönelik ürünleri bugünden üretmektedir.kenetli çatı sistemlerinde bakır, alüminyum (çinko), titanzing ve boyalı galvanizli saç olmak üzere sunduğumuz alternatiflerle de her üründe olduğu gibi bedelin gerçek karşılığını 'kalite' olarak sunuyoruz.
 
Kavisli metal kenet sistem tavaları kenet makinesinde çekildikten sonra sabit klipsler veya kayar klipsler yardımı ile alt zemine havşa başlı matkap uçlu vidalar yardımı ile monte edilmektedir.
 
Klipsleriyle birlikte monte edilen metal kenet tavaları isteğe bağlı el keneti aleti ile 90°’lik veya 180°’lik kenet yapılmaktadır.
 
90° DERECE KENETLEME
 
Kenet tavalarının montajından sonra iç içe geçmiş olan dişi ve erkek tırnaklar 90° kenet robotu ile formlandırılır.bu form kenet sisteme sızdırmazlık ve rüzgar direnci sağlamaktadır.
 
90° form estetik olarak mahyadan mahyaya 32, 42 veya 52 cm'lik nominal değerde, derin gölgeler içeren kalın çizgiler oluşturur.
 
180° DERECE KENETLEME
 
Kenet tavalarının montajından sonra iç içe geçmiş olan dişi ve erkek tırnaklar 180 kenet robotu ile formlandırılır.bu form kenet sisteme daha yüksek sızdırmazlık sağlamaktadır.180° derece form estetik olarak mahyadan mahyaya 32, 42 veya 52 cm'lik nominal değerde, hafif gölgeli ince oluşturur.

Sosyal Ağlar