28081
Makedonya Askeri Hangar Uzay Çatı Uygulamamız
Kırıkkale Kolin Çelik Çatı Uygulamamız
Tokat 2700 m2 Uzay Çatı Uygulaması
Çelik Çatı Uygulamaları
Sandwich Panel Kaplama
Demonte Prefabrik Uygulamaları
Polikarbon Uygulamaları
Mühendislik Hizmetleri
Uzay Çatı Uygulamaları

Polikarbon Kaplama

Türkiye'deki tarihçesi 1998'lere dayanan polikarbon levhalar, 18 yılı aşkın süredir talebini arttıran akrilik levhalar arasına girmiştir. Esnekliğinin yanı sıra içinde yer alan reçinesinin özünden dolayı son derece dayanıklı oluşuyla da dikkat çeken polikarbon levhalar, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. İçindeki maddeler sayesinde ısıyı koruyabilen polikarbon levhalar, ses yalıtımı da sağlamaktadır.

İnşaat(kış bahçesi, dış cephe, ışıklık, giriş saçakları), ziraat (sera yapımı) ve reklam (panolar) sektörü gibi birçok alanda kullanılan polikarbon levhalar, güneş ışınlarını bünyelerine çekerek doğal ısınma yöntemi sağlarlar ki bu da güneş enerjisi ile çalışan panellerin yapımında da karşımıza çıkmaktadır. Akrilik çeşitleri ve camdan daha hafif oluşu polikarbon levhalara olan talebi arttırmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi dayanıklılığının yanı sıra üreticilere ve kullanıcılara 'esnek' çözümler sunan polikarbon levhalar, esneklik özelliğiyle de iç ve dış mimaride estetik olarak tercih edilen bir malzeme olmasını sağlamıştır.

Ülkemizde  1998 yılında üretilen polikarbon levhalar, 4 duvarlı olarak 8 ve 10 mm kalınlıklarda piyasaya sürüldü. Tasarımındaki 2 ekstra duvar sayesinde, aynı kalınlıktaki çift duvarlı levhalara göre yüzde 16 daha fazla ısı ve yüzde 7 daha fazla ses yalıtımı sağlayan levhalar, 8 ve 10 mm için sırasıyla yüzde 65 ve yüzde 62 ışık geçirgenliği sağlamıştır.

Bu üretilen polikarbon levhaların tasarımındaki detaylar (kaburga aralıklarının dar ve duvar sayısının fazla olması), bu levhaların daha rijit olmasını sağlarken, daha fazla rüzgâr ve kar yüküne olan direnci arttırmıştır.

Cama ile kıyaslandığında ise çok daha hafif ve sağlam bir malzeme olan polikarbonat levhalar, bebek biberonlarından su damacanalarına, lens yapımından, polis kalkanları, banka ve güvenlik camları, makine gösterge camlarının yapımına kadar birçok alanda daha kullanılmaktadır.

Yüksek performanslı ve ekosisteme uyumlu polikarbon levhalar, camın kullanım alanını her geçen gün biraz daha daraltmaktadır.

Uygulama Alanları

Spor tesisleri, tavan ve çatı kaplamaları, alışveriş ve eğlence merkezi, iç mekan bölmeleri, küçük seralar, alt geçitler, üst geçitler, otobüs durakları, telefon kulübeleri, teşhir standları, havuz kaplamaları, teras ve garaj uygulamaları

Teknik Özellikler

Soğuk bükülebilme
Ultraviyole filtrasyonu
Işık geçirme
Isı yalıtımı
Kırılmaya karşı dayanıklılık

Kalite Garanti Belgeleri

TSE, ISO 9001:2008

Sosyal Ağlar